Skip to main content

Miranda zdobywa nowe rynki zbytu

14 sierpnia, 2013

Miranda sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Lubawa, rozpoczęła produkcję tkanin dla rynku medycznego oraz motoryzacyjnego.

Jednym z ostatnich sukcesów działu Badań i Rozwoju Mirandy jest opracowanie dzianiny do produkcji opasek przeciwzakrzepowych. Branża medyczna jest kolejną, w której Miranda chce zająć miejsce lidera. Spółka wraz z producentami pracuje nad kolejnymi, innowacyjnymi produktami dla tego sektora.

Producent tkanin z Turku, nawiązał również współpracę z jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Powstały w Mirandzie materiał został wyprodukowany z przeznaczeniem na tapicerkę samochodów osobowych. – Technologia wykorzystana przy wyrobie tkanin dla tego koncernu jest bardzo nowoczesna, wcześniej Spółka takiej nie stosowała – została wprowadzona specjalnie na potrzeby tego zamówienia. Daje nam to możliwość realizacji innych zamówień dla branży motoryzacyjnej, co może w przyszłości przełożyć się na wzrost podobnych zleceń – mówi Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa SA., spółki dominującej w Grupie Kapitałowej Lubawa. Jak podkreśla Miranda, pierwsze dostawy tkanin zostały już zrealizowane, a w ślad za nimi pójdą kolejne. Porozumienie dotyczy dostaw tkanin na łączną wartość 1,44 mln euro rocznie.

Branże medyczna oraz motoryzacyjna są kolejnymi, po militarnej, dziecięcej, czy dekoracyjnej, dla której Miranda produkuje tkaniny.