Skip to main content

Miranda na XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

20 września, 2013

Miranda sp. z o.o., producent zaawansowanych technologicznie tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych, zaprezentowała się wraz z Lubawa S.A. podczas XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach. Spółka pochwaliła się m.in. Wielozakresowym Pokryciem Maskującym Berberys, jednym z najlepszych na świecie produktów w zakresie systemu statycznego kamuflażu.

Podczas tegorocznej edycji MSPO oferta Mirandy cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród prywatnych przedsiębiorców i przedstawicieli branży militarnej.

Materiały Spółki od lat są z powodzeniem wykorzystywane do produkcji poszyć namiotów, materiałów na odzież dla służb mundurowych, czy specjalistycznych kamuflaży statycznych i indywidualnych. Miranda jest także producentem Wielozakresowego Pokrycia Maskującego Berberys, stanowiącym uniwersalne pokrycie, zapewniające maskowanie w pełnym zakresie, z możliwością stosowania do różnego sprzętu i obiektów wojskowych.

Materiał nośny stanowi odpowiednio zmodyfikowana dzianina, wykonana z przędzy poliestrowej o wysokiej wytrzymałości. Oprócz doskonałych właściwości wytrzymałościowych, co jest bardzo istotne w elementach nośnych, po przeprowadzeniu odpowiednich procesów modyfikacji dzianina uzyskuje także właściwości rozpraszania i absorpcji promieniowania elektromagnetycznego w zakresie radiolokacji.

Nowością w ofercie Spółki jest kamuflaż mobilny, przeznaczony do maskowania Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak”. Na targach MSPO można było podziwiać go na stoisku WZM S.A., gdzie został zaprezentowany na owym Transporterze.

Kamuflaż mobilny jest dostarczany obecnie przez Miranda Sp. z o.o. do Ministerstwa Obrony Finlandii.