Skip to main content

Miranda na targach DSEi 2013

3 października, 2013

Miranda sp. z o.o., należąca do Grupy Kapitałowej Lubawa, w dniach 10-13 września wzięła udział w największych na świecie targach sektora przemysłu obronnego i bezpieczeństwa: Defence and Security Event – DSEi 2013 w Londynie.

Tegoroczne wydarzenie odwiedziło przeszło 32 tysiące osób, którzy mogli zapoznać się z ofertami wystawców z 40 krajów, reprezentowanych przez ponad 1500 producentów. Wśród nich znalazły się Lubawa S.A. oraz Miranda sp. z o.o., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Lubawa oraz duże, międzynarodowe koncerny m.in. takie, jak General Dynamics, BAE Systems, Nexter, Patria, Raytheon czy Rheinmetall. Ekspozycje zostały podzielone na wystawy narodowe oraz siedem stref tematycznych, poświęconych różnym zakresom działań.

Podczas targów Miranda Military zaprezentowała przekrój tekstyliów od wysokowytrzymałych poliamidów po siatki podszewkowe. Nowością demonstrowaną podczas wydarzenia były tkaniny z membraną w układach trzy i dwuwarstwowych. Zainteresowanie wśród współwystawców oraz odwiedzających wzbudziła sama oferta Spółki, jak i możliwości techniczne Firmy, dotyczące m.in. druku, produkcji tkanin z cechami reemisji i nadawania tekstyliom wszelkiego rodzaju apretur. Miranda z ofertą tekstyliów do produkcji militarnej wystawiała się na targach DSEI po raz pierwszy, przedstawiciele Spółki oceniają udział jako udany.

Wśród odwiedzających nie zabrakło przedstawicieli wszystkich rodzajów sił zbrojnych Wielkiej Brytanii i innych krajów NATO, UE oraz oficjalnych delegacji Algierii, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Arabii Saudyjskiej. Łącznie na targi przybyło 97 oficjalnych delegacji z 56 krajów.