Skip to main content

Miranda 2 i Miranda 3 w Kamieniogórskiej Strefie Małej Przedsiębiorczości

25 września, 2014

W poniedziałek wręczono trzy nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Kamiennogórskiej Strefie Małej Przedsiębiorczości. Otrzymały je spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej Lubawa SA. Zainwestują one w strefie 34,5 mln zł i zatrudnić około 100 osób.

Jak poinformowała PAP Prezes Zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Iwona Krawczyk, w poniedziałek dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej zostały wydane spółce Miranda 2 i jedno spółce Miranda 3. Obie wchodzą w skład grupy kapitałowej Lubawa SA, która w Kamiennej Górze będzie produkowała tkaniny.

Jak wyjaśniła Krawczyk, Miranda 2 Sp. z o.o. po adaptacji i modernizacji znajdujących się w Kamiennej Górze nieruchomości, wyposaży je w krosna pneumatyczne i maszyny dziewiarskie. Wytwarzać będzie tkaniny i dzianiny surowe. W dalszym etapie spółka zamierza wykorzystywać te materiały do produkcji tkanin i dzianin wykończonych, które mogą mieć zastosowanie w branży reklamowej, przemyśle samochodowym, a także do wytwarzania systemów maskujących dla wojska.

Natomiast spółka Miranda 3 zainwestuje w sprzęt niezbędny do wykończenia oraz konfekcji wyprodukowanych tkanin i dzianin. Ma specjalizować się w malowaniu proszkowym, barwieniu oraz drukowaniu metodą sitodruku. będą ciągle powiązane z powstającym Strefowym Klastrem Edukacyjnym, dostosowującym szkolnictwo do potrzeb rynku. Dzięki niemu uczniowie Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących mają szanse na zdobycie konkretnego, a pracodawca wykwalifikowanych pracowników.

„W ramach tych projektów powracamy do tradycji włókienniczych w powiecie kamiennogórskim. Natomiast uczniowie, którzy skorzystają z przygotowanej dla nich oferty, zdobędą wykształcenie technika włókiennika i operatora maszyn włókienniczych” – dodała Krawczyk.

Od początku roku zarząd Kamiennogórskiej Strefy Małej Przedsiębiorczości wydał łącznie 7 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Deklarowane nakłady to 155,5 mln zł. Dzięki temu powstanie prawie 200 nowych miejsc pracy, a utrzymanych zostanie 510.