Skip to main content

Lubawa i Miranda wśród sponsorów V Półmaratonu Komandosa w Warszawie

18 lutego, 2014

Półmaraton organizowany przez Wojskową Akademię Techniczną okazał się wyzwaniem dla rekordowej liczby 220 zawodników, którzy stanęli na starcie zawodów o Puchar Rektora – Komendanta WAT. Biegaczami byli głównie przedstawiciele służb mundurowych – wojska, policji, Biura Ochrony Rządu, czy Straży Pożarnej i Służb Medycznych, a także cywile. Lubawa i Miranda, spółki wchodzące w skład Grupy Lubawa, były jednymi ze sponsorów imprezy.

Morderczy półmaraton odbywał się 8 lutego 2014 r. na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zawodnicy zmagali się z niesprzyjającymi warunkami na trasie, brodząc po kostki w topniejącym śniegu, przedzierając się w mundurach z ponad 10 kilogramowym obciążeniem przez naszpikowaną przeszkodami trasę do linii mety.

Spółki Lubawa i Miranda były jednymi ze sponsorów zawodów o Puchar Rektora WAT. V edycja Półmaratonu Komandosa jest dobrym przygotowaniem do Maratonu Komandosa w Lublińcu. Charakter obojga zawodów jest specyficzny i udział w nich biorą najlepiej przygotowani. Na równi startują tu studenci Akademii, jak i szeregowi wraz z generałami.

Zwycięzcą V Półmaratonu Komandosa został por. Piotr Bartoszewski z 16. Batalionu Powietrzno-Desantowego.