Skip to main content

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Miranda Textiles

9 czerwca, 2021

Premier Mateusz Morawiecki w ramach wizyty w powiecie tureckim odwiedził przedsiębiorstwo Miranda Textiles. W trakcie spotkania odbyło się zwiedzanie zakładu w towarzystwie Prezesa Grzegorza Dybusa, zaprezentowana została historia oraz plany rozwoju przedsiębiorstwa. Na koniec wizyty odbyła się konferencja prasowa, na której Premier chętnie udzielał odpowiedzi zebranym przedstawicielom mediów.

– W ramach „Polskiego Ładu” […] państwo przedsiębiorcy będziecie tworzyć dziesiątki, setki, tysiące nowych miejsc pracy. To bardzo mnie cieszy bo to oznacza że „Polski Ład” będzie ładem rozwoju, będzie ładem tworzenia nowych szans, ładem awansu społecznego, ładem tworzącym nowe perspektywy dla pracowników, dla absolwentów szkół, absolwentów studiów, który spowoduje jednocześnie, że będziemy w stanie gonić tych najlepszych. Przechowanie wartości takich firm jak ta i dziesiątki, setki, tysiące firm takich jak ta tutaj w Wielkopolsce, ale jednocześnie stworzenie warunków do rozwoju infrastruktury, do eksportu polskich firm, do produkcji polskich firm, reindustrializacja na którą postawiliśmy w ramach planu zrównoważonego rozwoju i która działa bardzo dobrze tworzą bardzo dobre warunki do rozwoju gospodarczego. – mówił premier w Mirandzie.

W wizycie w zakładach Mirandy premierowi towarzyszyli także poseł Ryszard Bartosik, poseł Leszek Galemba, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński oraz starostowie Dariusz Kałużny i Robert Kropidłowski, a także członkowie Rady Nadzorczej Grupy Kapitałowej Lubawa.