Skip to main content

Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki z udziałem Mirandy

20 czerwca, 2016

Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Sylwestra wzięła udział w Powiatowym Pikniku Innowacji i Techniki, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Turku oraz przy wsparci Mirandy.

Pierwsza edycja Powiatowego Pikniku Innowacji i Techniki miała miejsce 12 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Turku. W wydarzeniu brały udział lokalne firmy, szkoły i instytucje, które prezentowały swoją ofertę w oparciu o nowoczesne technologie.

Goście festynu mogli obserwować i uczestniczyć w różnorodnych badaniach, eksperymentach, doświadczeniach naukowych i technicznych. Zainteresowaniem cieszyły się stanowiska wystawiennicze lokalnych firm współpracujących ze szkołą, które prezentowały wdrożone nowoczesne rozwiązania myśli technicznej. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się pokazy robotów oraz komputerowych gier interaktywnych. Miranda zapoznała lokalną młodzież ze specyfiką oferowanych produktów, zarówno dla branży militarnej, jak i branży dekoracyjnej. Uczestnicy chętnie brali udział w warsztatach i prezentacjach przygotowanych przez Spółkę.