Skip to main content

Oświadczenie Marcina Kubicy, Prezesa Zarządu Lubawa S.A.

21 listopada, 2014

Szanowni Państwo,

dzisiaj nad ranem miał miejsce pożar w jednej z hal włókienniczych naszej spółki zależnej – Mirandy sp. z o.o. w Turku. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej, sytuacja została opanowana. Z żalem informuję, iż wyniku pożaru zginął jeden z pracowników, natomiast obecnie służby ratownicze dokładają wszelkich starań, by dotrzeć do drugiej zaginionej osoby.

Pragnę zapewnić, że w wyniku wydarzenia, zdolność operacyjna spółki Miranda nie została zaburzona. Zniszczeniu uległa jedna z hal – tkalnia, natomiast pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałe części zakładu. Należy jednocześnie podkreślić, iż produkty gotowe znajdujące się w magazynach pozostały nietknięte. Mienie, które uległo zniszczeniu było objęte pełnym ubezpieczeniem. Chciałbym również zapewnić, iż zdolność produkcyjna zostanie wznowiona niezwłocznie po zakończeniu akcji ratowniczej przy współudziale spółek z Grupy Kapitałowej Lubawa oraz podmiotów kooperujących. Realizacja bieżących zamówień nie jest w żaden sposób zaburzona. Spółka opublikuje również stosowny raport bieżący dotyczący zaistniałej sytuacji.

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim uczestnikom akcji ratowniczej, a także zapewnić o najwyższych staraniach, jakie dokładamy w celu jak najszybszego odnalezienia zaginionej osoby. Wszystkim poszkodowanym oraz ich rodzinom Grupa Lubawa zapewni profesjonalną opiekę psychologa.

Marcin Kubica, Prezes Zarządu Lubawa S.A.