Skip to main content

Miranda kultywuje tradycje tkackie

18 czerwca, 2015

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku rozstrzygnęła konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Turku i powiatu tureckiego pod hasłem „Tradycje tkackie – Turek miasto tkaczy”. Współorganizatorem wydarzenia była Miranda, która ufundowała nagrody dla laureatów konkursu.

Region Turku może poszczycić się bogatą tradycją włókienniczą. Miranda Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem, które może pochwalić się ciekawą historią oraz już ugruntowaną pozycją na międzynarodowym rynku w branży produkcji tkanin i dzianin. Spółka wraz z Miejską Biblioteką Publiczną i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zorganizowała konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt.:„Tradycje tkackie – Turek miasto tkaczy”. Konkurs został rozstrzygnięty 16 czerwca br.

Nagrodę w kategorii szkół średnich otrzymały Sylwia Jaśkiewicz oraz Paulina Maciaszek z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych Magdalena Bazela i Gabriela Brzęcka z Gimnazjum nr 1 w Turku. Wyróżnienia trafiły do Alicji Włodarczyk i Nikoli Mastalerz z Gimnazjum nr 1 w Turku oraz do Julii Kluska również z Gimnazjum nr 1 w Turku.

Miranda była głównym fundatorem nagród w konkursie. Upominki ufundowali również Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!