Skip to main content

Innowacyjne tkaniny laminowane Mirandy

25 lipca, 2013

Po szeregu badań laboratoryjnych do oferty spółki Miranda została włączona nowa grupa specjalistycznych produktów – laminaty dwu- i trójwarstwowe, które wykorzystywane są do produkcji odzieży ochronnej i specjalistycznej. Najnowsze materiały są uszlachetnione w nowoczesną warstwę jednocześnie hydro- i termoizolacyjną, spełniają specyficzne wymagania techniczne klientów.

Laminaty to warstwy ochronne dedykowane dla tkanin do produkcji odzieży np. kurtka letnia i zimowa dla Policji. Wprowadzony do oferty laminat dwuwarstwowy to tkanina zewnętrzna – poliestrowa o określonym splocie wraz z warstwą funkcyjną, którą jest membrana poliestrowa odpowiednio dobrana do wymagań technicznych produktu ostatecznego. Laminat trójwarstwowy stanowi również tkanina zewnętrza – poliestrowa o określonym splocie, warstwa funkcyjna, którą jest membrana poliestrowa oraz warstwa wewnętrzna, w tym wypadku dzianina poliestrowa.

Głównymi zaletami tych produktów są wysoka wodoszczelność, wodoodporność oraz niski opór pary wodnej. Laminaty są odporne na działanie wiatru, śniegu, deszczu, jednocześnie zapewniają najwyższy poziom komfortu cieplnego. Tkaniny wykonane z laminatów są lekkie i wytrzymałe, odprowadzają wilgoć i umożliwiają odparowywanie potu od wewnątrz na zewnątrz pozwalając na swobodne oddychanie i chłodzenie organizmu. Całość poparta jest pozytywnymi wynikami badań przeprowadzonych w akredytowanych laboratoriach, które na podstawie określonych wymagań technicznych zostały zdefiniowane w specyfikacji lub wymaganiach użytkowników docelowych.

Obecnie firma Miranda pracuje nad stworzeniem laminatów na bazie membran poliuretanowych (PU) oraz politetrafluoroetylenowych (PTFE) w połączeniu z tkaninami i dzianinami zarówno poliestrowymi jak i poliamidowymi. Wdrożenie i praca nad nowymi wysoko zaawansowanymi technologicznie materiałami stawia Mirandę w czołówce firm innowacyjnych, których celem jest ciągły rozwój i udoskonalanie produktów.