Miranda Textiles zaangażowana w ochronę środowiska

Nasza firma, realizując politykę środowiskową, otrzymała prestiżową certyfikację EU Ecolabel poświęconą zrównoważonemu rozwojowi i ochronie środowiska.

Przędze oznaczone tym certyfikatem dołączą na stałe do naszej oferty i wykorzystywane zostaną do opracowywania tkanin do szeroko pojętej dekoracji i wykończenia wnętrz.

Mamy na uwadze dbałość o środowisko, zatem decyzja o wprowadzeniu takiej przędzy była świadomym krokiem w nurcie eko. Nasz Dział Technologiczny dokłada wszelkich starań, aby przygotowywane z tych przędz produkty spełniały normy, a także posiadały ciekawe wzornictwo, adekwatne do panujących trendów.

Oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel zachęca producentów do ograniczania ilości produkowanych odpadów i emisji CO2 podczas procesu produkcyjnego. Ideą tego certyfikatu jest tworzenie rozwiązań trwałych i nadających się do recyklingu, zmniejszając tym samym negatywny wpływ na środowisko.

EU Ecolabel jest oficjalnym znakiem ekologicznym stosowanym wewnątrz Unii Europejskiej i opiera się na zobowiązaniu producentów do ochrony o środowisko zgodnie z kryteriami, które zostały opracowane i uzgodnione przez niezależnych ekspertów i naukowców oraz zainteresowane strony w celu stworzenia wiarygodnego i niezawodnego sposobu dokonywania wyborów przyjaznych dla środowiska.

Miranda Textiles
Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy, Kapitał zakładowy: 8 824 200 PLN
REGON: 311089769; NIP: 668-17-12-330; KRS: 0000135145